Rok 2015 je plný neskutečně blbých a amatérských změn. Co chceme, amatér je ministr jako poslanec, pán jako kmán:

-režim přenesení daňové povinnosti nově platí i pro např. mobilní telefony, integrované obvody jako mikroprocesory a centrální procesorové jednotky, herní konzole, tablety a laptopy, pokud celková částka základu daně za toto zboží na daňovém dokladu překračuje částku 100 000 korun

- zpřísnění podmínek GFŘ pro označení nespolehlivého plátce DPH -? snižuje se limit při ručení v souvislosti s platbou poskytnutou na účet v tuzemsku na neregistrovaný účet plátce z částky vyšší než 700 000, Kč za plnění na částku vyšší než 540 000,-? Kč -

? druhá snížená sazba DPH -? kromě základní sazby 21 % a snížené 15 %, přibude ještě druhá snížená 10 % (knihy, léky a nenahraditelná dětská výživa - ? limit obratu pro účely registrace k DPH zůstává 1 000 000,-? Kč !!!

- Od roku 2016 bude zavedeno tzv. "kontrolní hlášení", kdy i čtvrtletní plátci DPH budou měsíčně elektronicky odesílat seznam veškerých přijatých a vydaných dokladů.

-V lednu 2016 se bude podávat hlášení už za prosinec 2015!!!

Osobně bych zavedl specielní sazbu DPH pro každý podnik a každého podnikatele. Všichni bychom se stali zaměstnanci finančních úřadů a každý vždy kontroloval svého souseda, zda správně vyměřuje a odvádí DPH. Tím by nastala plná zaměstnanost a 100% daňový výnos. Jak jednoduché.

Škoda že chiliasté neměli v roce 2012 pravdu , co? Měl být konec světa. Mělo se to tu zavřít a udělat inventůra a mohli jsme do německa posílat ročně tisíc volů.

a ještě by jich tu spousta zbyla !