Marlon


Firma GOMPA s.r.o. ,finanční poradenství . účetnictví, daně, Svornosti 29, PRAHA 5, ICO 61170445 e-mail: gompa@gompa.cz
a NOSTROMO, informační technologie, Dlouhá 30, PRAHA 1, e-mail oberon@nostromo.cz , WWW STRANKY NOSTROMO

Dostává se Vám do rukou program , který je sice samostatně prodejný i funkční, ale je členem veta í rodiny GNP ekonomického softwaru ( OBERON -který poskytujeme zadarmo ,AARON,MARLON,CHARON, HARP a GON). Program MARLON, pro vedení mzdové agendy v rozsahu jak velké tak malé organizace byl vyvíjen pres čtyři roky a jsou v něm nashromážděny zkušenosti z jedenácti let práce společnosti GOMPA s.r.o. na českém trhu v oblasti účetnictví, daní a personalistiky.
Tento program umožňuje úplné vedení mzdové agendy a není omezen takovými neserióznostmi, jakými jsou skryté potřeby AKTUALIZACÍ např. při změně daňových sazeb, jak je tomu zvykem u většiny současných programů. Náš program je v těchto oblastech UŽIVATELSKY EDITOVATELNÝ.

Nemá žádná časová omezení a Vámi zakoupená licence je jednou provždy.

Podmínky licence jsou pro tento program jednoduché a stručné:

Co Vám tento program umožní?

a) provádět výpočty mezd pro MALOU i VELKOU organizaci
b) provádět a tisknout platby jak ve formě platebních příkazů pro banku tak i hotovostních dokladů
c) vystavovat potvrzení, hlášení, výplatnice a mzdové listy
d) vést evidenci mezd pro neomezený počet firem a neomezený počet pracovníků
e) vystavovat a tisknout platební příkazy jak podle vypočtených hodnot , tak i "z ruky" pokud potřebujete k platebnímu příkazu přidat

Podmínkou pro funkčnost programu je nainstalování BDE na Vašem počítaci. Pokud nemáte BDE od firmy Inprise (nebo postaru Borlandu), zde je download (velikost 4.7MB). BDE potřebují ti z Vás, kdo nemají v Nastavení/Ovládacích panelech Windows tuto ikonku:

3. Download gifu k manuálu (velikost 805kB)

4. Download manuálu (velikost 48kB)

5. Online manuál - pozor, vzhledem ke své velikosti nebude jeho prohlížení online nejrychlejší


V případe zájmu o produkt AARON, kompletní podvojné účetnictví, které je zpětně kompatibilní s free softwarem MARLON, nás, prosím, kontaktujte prostřednictvím e-mailu oberon@gompa.cz aaron@nostromo.cz .

Instalace (tento postup je určen méně zkušeným uživatelům a vysokým současným i zkrachovalým politikum):
1. Poklepte na START

2.Pak na NASTAVENI

3. Pak na OVLÁDACÍ PANELY, pokud tam uvidíte výše uvedenou ikonu nemusíte si stahovat soubor z bodu 2. Pokud tam tuto ikonu neuvidíte , pak si stáhnete i soubor z bodu 2.

4. Stáhněte si do zvláštního adresáře soubory uvedené v bodech 1 a 2 a tam je rozbalte. Baleny byly WINZIPem , implementovaným do Norton Commander. Z nej je také nejlépe rozbalíte tak, ?e na sbalený soubor najedete kurzorem a zmáčknete ENTER (Pozn.pro politiky: Klávesa ENTER je ta největší , co je na klávesnici. {Pozn pro Prof.V. Klause : Klávesnice je ta věc s klapkami , na kterých jsou písmenka a číslíčka [Pozn.pro Doc.Ing.M.Zemana: tím je mo?né, ?e počítac pochopí, co po něm rozumná bytost chce........hmmmmmm, tak to beru zpět]} nebo poklepete myší. Objeví se vám vašechny soubory sbalené v ZIPu. Označte si je klávesou INSERT a klávesou F5 překopírujte do stejného místa.

5. Pokud budete chtít k Vaší práci manuál , stáhnete si soubory z bodu 4 a 5, pak vytvořte adresář MANUAL a v  něm podadresár "icons" .Soubory sbalené v souboru "gif.zip" rozbalte-zkopírujte do adresáře "icons" soubory z "htm.zip" do adresáře MANUAL. Manual spustíte poklepáním na soubor "index.htm". Můžete také použít ONLINE manuál .

6.Instalaci podpory BDE nutné pro chod programu MARLON spustíte poklepáním na rozbalený soubor setup.exe (rozbalený postupem z bodu 4) Dále postupujte dle pokynu instalačního programu, který tím spustíte.


7.Instalaci programu MARLON spustíte poklepáním na soubor marlon_install.exe (rozbalený postupem z bodu 4) Dále postupujte dle pokynu instalačního programu, který tím spustíte.

8. Spusťte program MARLON poklepáním na ikonu, případně na soubor MARLON.exe.

NEZAPOMENTE, E PROGRAM SE NAINSTALUJE DO MÍSTA, KTERÉ JSTE MU URCILI PRI INSTALACI. POKUD TEDY NENAJDETE SOUBOR "marlon.exe" NA MÍSTE, ZE KTERÉHO JSTE INSTALOVALI, ZREJME JSTE NEZADALI SHODNÉ UMÍSTENÍ! PROTO SI RADEJI POZNACTE UMÍSTENÍ-PATH PRI INSTALACI!

Program MARLON a celý účetní systém AARON jsou určeny pro operační systémy Windows 95, Windows 98, MILENIUM a  platformy Windows NT.

Copyright 2001 Gompa s.r.o. a NOSTROMO